Nye, norske bokutgivelser om agent 007

Slik er omslaget på den norske utgaven: JAMES BOND LEKSIKON.
|
Det blir både JAMES BOND LEKSIKON og 1007 spørsmål om James Bond.
Aller Forlag AS annonserte i fjor høst at de vil utgi et James Bond-leksikon, og nå er boken snart i handelen. Ifølge forlagets nettside er prisen 398,–
Forlaget har fått hele førsteopplaget på 6.000 bøker fra trykkeriet og innsalget overfor bokhandlerne er i gang.
JAMES BOND LEKSIKON er oversatt fra den engelske originalen The James Bond Encyclopedia (2007), ført i pennen av John Cork og Collin Stutz.
JAMESBOND.no har fått et eksemplar i hende og vi er svært fornøyde. I norsk utgave er dette også en fabelaktig praktbok, på over 300 sider, tettpakket med masse interessant faktainformasjon og sjeldne bilder.
Vidar Eliassen, som i to år jobbet for JAMESBOND.no, har vært konsulent for boken.
Foruten Fredrik Wandrups bok om James Bond fra 1999, James Bond - mannen som erobret det tyvende århundre, har det aldri før vært utgitt en slik omfattende

Denne quizboken lanseres 1. oktober 2008.
|
praktbok om agent 007 som filmhelt i norsk utgave.
Men forlaget gir seg ikke med dette. 1.10. utgir de quiz-boken 1007 spørsmål om James Bond. Boken presenteres som den ultimate boken for alle James Bond-fans, med alt fra enkle spørsmål til umulige nøtter. Prisen er 198,–
Forlagssjef Einar Røhnebæk i Aller Forlag AS røper overfor JAMESBOND.no at det også jobbes med andre, svært spennende, James Bond-relaterte bokplaner for 2009.
Watch this space! ;)
JB / 08.09.2008
|